"Dziewczyna w okularach" odsłona III
"Dziewczyna w okularach" to projekt pokazujący napotkane przeze mnie dziewczyny. Te znane i te zupełnie nieznane często zaczepione na ulicy. Ich portrety są wyrazem mojego podziwu dla kobiet, a zarazem świadomości niezrozumienia ich wnętrza. Sądzę, że pozwolą one państwu zastanowić się nad niezwykłością kobiet zwłaszcza tych w okularach.
Zdjęcia są wykonane aparatem cyfrowym bez retuszu i sztucznej inteligencji. Ale czy to przedstawia je, jakie są?
Każda odsłona wzbogacona jest o nowe zdjęcia. kolejne studnium kobiecej niezwykłości
Michał Piotrowski
Artysta Fotografik Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, absolwent fotografii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Członek Rzeczywisty Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu oraz Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego.Pierwszą wystawę indywidualną zaprezentował w 1986 r. Od tej pory prezentował się indywidualnie ponad 100 razy w kraju i za granicą. Do największych jego sukcesów można zaliczyć zloty medal na "68 międzynarodowym salonie fotografii w Japonii".
Interesuje się fotografią socjologiczną: szczególnie ludźmi będącymi pasjonatami różnych dziedzin. Wyrazem tego są cykle: "Paszyńskie perełki", "W cieniu wielkanocnych palm", "Święto dzieci gór", "Retrospekcja", "Znalezione w Polsce" czy "Miniatury Jazzowe". Sam jest pasjonatem starych technik fotograficznych i rekonstrukcji historycznych.
Pracuje w różnych technikach począwszy od fotografii tradycyjnej srebrowej -zarówno czarno białej jak i kolorowej, poprzez techniki cyfrowe, oraz stare historyczne techniki. Prezentuje prace w technice chromianowo-proszkowej (monochromatycznej i kolorowanej), gumie chromianowej (jedno i wielowarstwowej), technikach gumoil (jedno i wielokolorowym), cyjanotypii (na papierze, szkle, drewnie, tkaninie, tonowanej i kolorowanej), kalotypii, papier solny, papier albuminowy, technice pigmentowej, technice olejowej, fotografii otworkowej, fotografii wielkoformatowej na różnych materiałach.
W jego twórczości można znaleźć zdjęcia reportażowe jak i konceptualne. Uczy fotografii, prowadzę liczne warsztaty, pokazy, prelekcje ukazując historię fotografii i samą fotografię jako dokument i sztukę artystyczną.
Jego działalność artystyczna i wychowawcza została doceniona przez Ministra Kultury medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", odznaczeniem "Zasłużony dla Kultury Polskiej", medalami "Za zasługi dla fotografii polskiej" i "Za Fotograficzną Twórczość" oraz Złotym i Srebrnym Jabłkiem za zasługi dla Ziemi Sądeckiej jak i odznaczenie Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej
Pracę kolekcjonerskie wykonywane przez niego można oglądać i zakupić na wystawach oraz w prywatnej "Galerii na schodach" w jego domu. Prezentuje je również na swojej stronie internetowej: fotna.dlm.pl